Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu

Kołatka

KSIĄŻKI WYDANE W RAMACH BIBLIOTEKI
WROCŁAWSKIEGO ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA PISARZY POLSKICH

Wydania indywidualne:

BIBLIOTEKA „Z KOŁATKĄ”:

SERIA I (1993)
1. Jacek Łukasiewicz – „Mali mistrzowie” ( wiersze )
2. Salomea Kapuścińska – „Modrzewie” ( wiersze )
3. Czesław Sobkowiak – „Na własny rachunek” ( wiersze )
4. Stanisław Pasternak – „Opinie” ( wiersze )
5. Antoni Matuszkiewicz – „Droga do Iwonicza” ( wiersze )
6. Jarosław Michalak – „Ładny początek” debiut ( wiersze )

SERIA II (1994)
7. Janusz Styczeń – „Poezja mroku” ( wiersze )
8. Karol Maliszewski – „Młody poeta pyta o” – ( wiersze )
9. Tomasz Majeran – „Elegia na dwa głosy” debiut ( wiersze )
10. Marian Jachimowicz – „W blasku istnienia” ( wiersze )
11. Jerzy Bogdan Kos – „Pergamin piasku” ( wiersze )
12. Jerzy Pluta – „Stacja metra: Franz Kafka” ( proza )

SERIA III (1995)
13. Urszula M. Benka – „Córka nocy” ( wiersze )
14. Adam Poprawa – „Koncert na adwent” ( wiersze )
15. Anna Janko – „Zabici czasem długo stoją” ( wiersze )
16. Piotr Klimczak – „Wnętrze spojrzenia” debiut ( wiersze )
17. Maciej Niemiec – „Małe wiersze” ( wiersze )
18. Ernest Dyczek – „Termity” ( opowiadanie )

SERIA IV (1996)
19. Henryk Wolniak – „Głodobogi” ( wiersze )
20. Leszek Budrewicz – „Złodziej cukierków” ( opowiadania )
21. Wojciech Izaak Strugała – „Rozmontowany pociąg” ( wiersze )
22. Andrzej Zawada – „Bresław” ( eseje )
23. Rafał Witek – „Drugi człowiek” debiut ( wiersze )
24. Maciej Grzesiowski – „Boże nie umieraj” debiut ( wiersze )
25. Irena Wyczółkowska – „Gwar utajony” ( wiersze )

SERIA V (1997)
26. Urszula Kozioł – „Osobnego sny i przypowieści” ( felietony )
27. Bogusław Kierc – „Raz Na Zawsze” ( wiersze )
28. Jarosław Broda – „Listy do żywych i umarłych” ( wiersze )
29. Mieczysław Orski – „Autokreacje i mitologie” ( eseje )
30. Rafał Brasse – „Rwane linie” debiut ( wiersze )
31. Filip Zawada – „System jedynkowy” debiut ( wiersze )
32. Jerzy Wojciechowski – „Kruchy rozejm” debiut ( wiersze )

SERIA VI (1998)
33. Robert Gawłowski – „Georg – ostatnie chwile, ostatnie błyski” ( wiersze )
34. Feliks Przybylak – „Poza szumem” ( wiersze )
35. Waldemar Okoń – „Zapisy bez daty” ( wiersze )
36.Andrzej Maria Dzierżanowski – „Autem w sobotę” ( opowiadania )
37. Jacek Łukasiewicz – „Czas nie dopełniony” ( wiersze )
38. Jacek Gutorow – „Wiersze pod nieobecność” debiut ( wiersze )

SERIA VII (1999)
39. Renata Maria Niemierowska – „Rzeka starszego snu” ( wiersze )
40. Piotr Kajewski – „Wiersz w toku” ( wiersze )
41. Marcin Hamkało – „weiter weiter” ( wiersze )
42. Grzegorz Woźny – „Każda godzina zdatna do picia” debiut ( wiersze )
43. Jarosław Michalak – „Nic nowego” ( wiersze )
44. Piotr Czerniawski – „30 łatwych utworów” debiut ( wiersze )

SERIA VIII (2000)
45. Wacław Grabkowski – „Wypalacz drutu” ( opowiadania )
46. Irena Wyczółkowska – „Wstęp do teorii jawy” ( wiersze )
47. Antoni Matuszkiewicz – „Vox celestis” ( wiersze )
48. Michał Mostowicz – „Rewolucja” debiut ( wiersze )

SERIA IX (2001)
49. Tomasz Hrynacz – „Rebelia” debiut ( wiersze )
50. Waldemar Okoń – „Stonehenge” ( wiersze )
51. Agnieszka Wolny – „Lonty” ( wiersze )
52. Andrzej Zawada – „Murzynek” ( opowiadania )

SERIA X (2002)
53. Jacek Bierut – „Igła” debiut ( wiersze )
54. Małgorzata Jurczak – „Temu co jest” debiut ( wiersze )

SERIA XI (2003)
55. Bogusław Kierc – „Cel sfer” ( eseje )
56. Janusz Styczeń – „Melancholia symboli” ( wiersze )
57. Janusz Gabriel – „Hemoglobina” debiut ( wiersze )

SERIA XII (2004)
58. Krzysztof Chara – „aliquando” debiut ( wiersze )
59. Andrzej Maria Dzierżanowski – „Dwa światy” ( wiersze )

SERIA XIII (2004)
60. Jerzy Pluta – „Zdania poranne, zdania wieczorne” ( proza )
61. Miłosz Kamiński – „Przeszłość dla uważnych” debiut ( wiersze )
62. Piotr Klimczak – „Przez ciemną dolinę” ( wiersze )
63. Krzysztof Chara – „pomidor” ( wiersze )
64. Waldemar Okoń – „Księga wersów” ( proza poetycka )

SERIA XIV (2005)
65. Mirosław Marcol – „Vulgaris auantra” debiut ( wiersze )
66. Irena Wyczółkowska – „Ulica równoległa” ( wiersze )
67. Feliks Przybylak – „To i tamto” ( wiersze )

SERIA XV (2006)
68. Adam Tadeusz Bąkowski – „Nieszczelne okiennice” ( wiersze )
69. Gabriel Leonard Kamiński – „Roth – Nowy Testament” ( wiersze )
70. Rafał Skrobiach – „Z kamiennego wyboru” debiut ( wiersze )

SERIA XVI (2007)
71. Wacław Grabkowski – „Kapelusz i bandana” ( opowiadania )
72. Antoni Matuszkiewicz – „Arkusz bialski” ( wiersze )
73. Janusz Styczeń – „Zamarznięty łabędź” (wiersze)

SERIA XVII (2009)
74. Adam Tadeusz Bąkowski – „Ziemia pod stopami” (wiersze)
75. Barbara Elmanowska  – „Tę drogerię mam po drodze” debiut (wiersze)
76. Krzysztof Chara – „paciorki” (wiersze)
77. Milena Rytelewska – „Elegia dla Niewyskrobanej Dziewczynki” debiut   (wiersze)

 


 

Wydania zbiorowe

1. Polsko-saksońska antologia poetycka (dwujęzyczna) „Zielona granica/Grüne grenze”. Wybór i opracowanie Ernest Dyczek (1995).
2. Antologia młodej poezji dolnośląskiej „Imiona istnienia”. Wybór i opracowanie Karol Maliszewski i Mieczysław Orski (1997).
3. Almanach młodej prozy dolnośląskiej „Czas opowiadania”. Wybór i opracowanie Antoni Matuszkiewicz, Mieczysław Orski (1998).
4. Saksońsko-polska antologia poetycka (dwujęzyczna) „Orpheus – gesprach im Wort. Orfeusz – rozmowa w słowie”. Redakcja Peter Gehrisch i Axel Helborg (2001).
5. Almanach Wrocławskiego Forum Młodych Twórców „Ziemie uzyskane” (poezja i proza). Wybór własny, opracowanie Jacek Inglot (2007).


Projekt: Wrocławskie Forum Młodych Twórców (2010)

1. Magda Wieteska „Ojciec” (opowiadania)

2. Justyna Paluch „Intro” debiut (wiersze)

3. Szymon Stoczek „Ariergarda: próba całości” debiut (wiersze)


Wymienione książki można otrzymać (jeżeli nakład nie jest wyczerpany) w siedzibie Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu, Rynek–Ratusz 26, II p. we wtorki i czwartki w godz. 13.00-15.00.

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.